ДЕЧЈА НЕДЕЉА – 3. РАЗРЕД

У оквиру дечије недеље ученици 3. разреда свакодневно су имали пригодне активности.

У понедељак 6. октобра у сали биоскопа „Влаја“ погледали су позоришну представу „Вашар у Пилици“ у извођењу ученика из школе у Пилици.

У уторак 7. октобра посетио нас је представник Центра за социјални рад Слободан Јосиповић који је упознао ученике са активностима којима се бави Центар за социјални рад са освртом на збрињавање деце у хранитељским породицама.

3 3raz3 2raz

У среду 8. октобра гост нам је била гђа Милена Максимовић која се хранитељством бави већ 4 године. Пригодним речником блиским ученицима овог узраста говорила је о хранитељству и деци приближила овакав вид породице. Ученици су изузетно пажљиво слушали и активно учествовали постављајући питања.

3 4raz 3 5raz 3 6raz

У четвртак 9. октобра организовали смо шетњу до ушћа Раче у Дрину чиме смо остварили корелацију са предметима ПРИРОДА И ДРУШТВО и ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ. Овом приликом утврђени су појмови из области МОЈ ЗАВИЧАЈ и ОРИЈЕНТАЦИЈА У ПРИРОДИ.

3 34 331 334 335

У петак 10. октобра у школском дворишту организоване су игре без граница за родитеље. Ученици су навијачи, а родитељи учесници у разноврсним штафетним играма.

3a 3b 3c 3e 31 32 37 39 311 313 322 33338 333333