Александра Димитријевић трећа на Републичком такмичењу из руског језика

Након физике, још један велики успех ученика  ОШ „Рајак Павићевић“на државном такмичењу . Републичко такмичење из страних језика одржано је у ОШ „Ђура Јакшић“ у Ћуприји у недељу 13.5.2018. Ученица наше школе Александра Димитријевић 8/2 постигла је изузетан резултат у специјалној категорији (један од родитеља руског порекла). Она је освојила 61 бод од могућих 65 и тако заузела треће место. За такмичење се припремала са наставницом Десанком Печеничић.

ОШ „Рајак Павићевић“ је имала и представника на такмичењу из енглеског језика, а то је био Урош Злојутро 8/4 са предметном наставницом Сузаном Пејовић. Урош је такође остварио одличан резултат, освојивши 40 поена од 45, али због пропозиција такмичења није освојио довољан број бодова за пролазак у финале.

Алексаандра Д - Copy