„Кенгур без граница“ Међународно математичко такмичење – четвртак 21.3.2013.

Међународно математичко такмичење „Кенгур без граница“ одржаће се 21. марта 2013. године (трећи четвртак у марту) у 10.00 часова у ђачкој кухињи и у ИО Пилица.

Такмичење се сваке године одржава у исто време у свим државама, трећег четвртка у марту, у 10.00 часова. То је једнокружно тест такмичење, у трајању од 90 минута. Сваки задатак има 5 понуђених одговора од којих је само један тачан. Тест садржи 30 задатака са три степена тежине. Ученици 3. и 4. разреда основне школе треба да одговоре на 24 питања за 75 минута. За њих су задаци подељени по тежини на групе са пo 8 задатака. Прошле године се показало да су ученици 2. разреда основних школа такође заинтересовани за учешће, и за њих ће бити припремљено 18 занимљивих задатака, подељених на три групе, које треба да реше за 60 минута.

Резултати такмичења ће бити објављени почетком месеца маја 2013. године

kengur_07

Слике са такмичења се налазе у ГАЛЕРИЈИ