Ученик наше школе , Душан Радовановић 4/2 , трећи на Светском Шотокан првенству у Чешкој

Протеклог викенда од 11. до 13. октобра, у чешком граду Карловe Вари, одржано је Светско Шотокан карате првенство у организацији Шотокан карате до Уједињених нација. На овом такмичењу је учествовало је око 1300 такмичара из 35 земаља. У саставу репрезентације Шотокан карате савеза Србије, учествовало је и шест такмичара из Бајине Баште, чланова карате клуба „Тара“, који су наступали у бoрбама уз  тренера Драгана Радовановића, наставника физичког и здравственог васпитања у Основној школи „Рајак Павићевић“ , који је на овом такмичењу имао и улогу селектора за јуниоре у борбама.

У борбама на такмичењу најуспешнији је био најмлађи члан екипе, Душан Радовановић , ученик 4/2 ОШ „Рајак Павићевић“  који је свој први наступ на овако великом такмичењу крунисао освајањем трећег места и бронзане медаље. Поред њега наступали су и Стефан Радовановић ученик 7/3 и бивша ученица наше школе Нела Радивојевић.

Svetsko prvenstvo karate Ceska 11 10 2019 - Copy