БЕСПЛАТНИ УЏБЕНИЦИ

Поводом дописа Министарства просвете, науке и технолошког развоја, број: 610-00-00025/2019-07 од 17.01.2019. године , који се односи на избор уџбеника за школску 2019/2020. годину
ПРАВО НА БЕСПЛАТНЕ УЏБЕНИКЕ ИМАЈУ :

-Ученици из социјално/материјално угрожених породица( примаоци новчане, социјалне помоћи)

-Ученици са сметњама у развоју и инвалидитетом (који основношколско образовање стичу по индивидуалном образовном плану).

-Ученицима са сметњама у развоју и инвалидитетом који имају потребу за прилагођавањем             ( увећан фонт,  Брајево писмо, електронски формат)

-Ученици који су у породици треће или свако наредно рођено дете, ( старија браћа или сестре, бар двоје,  морају бити у систему школовања).

Родитељи су дужни да прикупи доказе  о испуњености захтева и све то да  предају одељенском старешини до 6.03.2019. године.

Докази су:

-РЕШЕЊЕ или копија решења којим се утврђује право на остваривање социјалне ноцчане помоћи

-За ученике који су треће или свако наредно дете неопходно је прикупити ПОТВРДЕ о редовном школовању старије браће или сестара, а ако се они налазе у истој школи навести разред одељење и редни број у дневнику.

-За ученике са инвалидитетом, документација није потребна.