Биолози и хемичари веома успешни на окружном такмичењу

У суботу 21.4.2018. у ОШ „Мито Игумановић“ – Косјерић, одржано је окружно такмичење из биологије, а ученици наше школе по традицији постижу изузетне резултате. Код ученика петог разреда Тијана Ђокић 5. ИО Пилица, остварила је најбољи резултат и од 48 учесника освојила је највећи број бодова 88 и освојила према Правилнику о такмичењу 2. место . Јовановић Маша 5/3 (77 поена), је освојила 3. место, као и Радека Теодора 5/4 (72 поена);   Шестаци су освојили три трећа места : Максимовић Дарко 6/3 (80 поена) , Наташа Мијаиловић 6. ИО Пилица (73 поена) и Тешић Ђорђе 6/3 (72 поена). У седмом разреду најбољи пласман остварила је Тешић Ирена 7/1, ( 89 поена) која се пласирала на друго место, а Душица Филиповић 7/3 је( са 84 поена) била такође друга, док је Оливера Прокић 7/3  (77поена) заузела 3. место.Код осмака најуспешнији је био Предраг Павловић 8/2  (71 поен) који је заузео треће место (71 поен). На такмичењу су учествовали :  Дедић Лара 5/3 и Јована Кадијевић 8.ИО Пилица, док су за огромну подршку и пренето знање биле задужене наставнице : Драгица Борањац, Весна Ристић и Ирена Јакић .

Друго такмичење одржано је у недељу 22.4.2018. у ОШ „Алекса Дејовић“ -Севојно, а такмичили су се најбољи хемичари округа. Као и претходних година и на овом такмичењу ученици ОШ „Рајак Павићевић“ су остварили одличан успех. Код такмичара седмог разреда , Павле Кадијевић 7. ИО Пилица (91 бод) освојио је прво место, док је Татјана Баштовановић (89 бодова) заузела друго место, а исти пласман су остварили Немања Јовановић 7/1 (84 бода) и Виктор Глишић 7/1 (83 бода); Огњен Лечић 7/2 (79 бодова) је освојио треће место. Једина представница у осмом разреду је била Татјана Милановић 8/3 (77 бодова) која је заузела треће место. Велике заслуге за овакве резултате припадају и предметној наставници Алексић Љубинки.