Промене у систему бодовања за упис у средњу школу шк. 2018/19.

Помоћница министра просвете Весна Недељковић изјавила је да је промењен систем бодовања за упис у средње школе и да ће садашњи и будући осмаци из школе моћи да понесу највише 60, а да ће на завршном испиту моћи да освоје још максимално 40 поена.

Недељковић је за Блиц рекла да се министарство и раније залагало за промену уписне политике, јер су желели да вреднују више знање које ђаци покажу на тесту, пошто је „јагма за оценама у школи постала терет и за ђаке, наставнике и родитеље“.

Она је прецизирала да ће испити из српског и математике носити по 13 бодова, а комбиновани тест 14 бодова, као и да ће на тесту бити више питања отвореног типа.

До сада су ђаци за успех из школе добијали 70 бодова, док се матура вредновала са 30 бодова.