Татјана Баштовановић 7/1 освојила прву награду на конкурсу “Доста су свету једне Шумарице“

У оквиру уметничке манифестације “Доста су свету једне Шумарице“ коју организује Спомен парк “Крагујевачки октобар“ у Крагујевцу, расписан је конкурс на тему: “Не смемо дозволити да нам се насмеши лице зла“ из дела књижевника Мирка Демића, за литерарно и ликовно стваралаштво ученика основних и средњих школа. Манифестација се одржава под покровитељством Министарства културе и информисања Републике Србије и Града Крагујевца.
Ове године на литерарни и ликовни конкурс пристигло је 815 радова из 87 основних и 39 средњих школа и једне ликовне радионице из Србије, Републике Српске и Федерације БиХ. Тема је била “Не смемо дозволити да нам се насмеши лице зла“ књижевника Мирка Демића. Литерарних радова је било 277, а ликовних 538.

Жири за оцену литерарних радова на манифестацији у саставу:Мирко Демић, књижевник, председник, Братислав Милановић, књижевник и  Зоран Петровић, уредник издавачке делатности Спомен-парка, књижевник,  доделио је шест награда у категорији основних и три у категорији средњих школа.

У категорији ученика од 5-8 разреда ученица наше школе Татјана Баштовановић 7/1 (предметна наставница Весна Јекић) је добила прву награду, која ће бити уручена 24.11.2017. у Музеју „21 октобар“ у Крагујевцу.