Представљен Конкурс за упис у средње школе за школску 2014/2015. годину

У Прес сали Владе Републике Србије данас је представљен Конкурс за упис у средње школе.

За 69530 свршених основаца предвиђена су 77953 места у средњим школама.

Конференцији за медије су присуствовали министар просвете, науке и технолошког развоја проф.др Томислав Јовановић, државни секретар Мухедин Фијуљанин, помоћник министра др Зоран Костић и помоћник министра мр Љубиша Антонијевић.

Министар Јовановић је обраћајући се новинарима, захвалио на коректној сарадњи за време трајања његовог мандата и рекао да је Конкурс објављен у предвиђеном термину како би се школска година завршила на време и да су испоштовани сви законом предвиђени услови, као и да је Конкурс објављен после договора са директорима школа, школским одборима, школским управама, локалним самоуправама и тржиштем рада а у складу са европским правилима.

Министар Јовановић је истакао да је и ове године, на жалост, мање ученика него расположивих места у средњим школама те да ће сви ученици бити уписани.

Штампано издање Конкурса за упис у средње школе је у продаји од сутра и цена је 220 динара.

Презентацију Конкурса за упис ученика у први разред средње школе у Републици Србији за школску 2014/2015. годину са календаром уписа можете погледати upis 2014 2015