Тодор Петровић награђен на „Витезовом пролећу“

Београдски фестивал  писаца за децу  постоји  захваљујући часопису „Мали витез“  који  је  сваке школске године  у  понуди  деци широм Србије. На почетку школовања  у ОШ“Рајак Павићевић“  у првом разреду  Тодор Петровић,ученик 1-1 одељења учитељице Катарине Тришић Матић,  одлучио се  управо за овај часопис  и помно је пратио   садржај сваког броја.Тако се у месецу марту   пријавио на конкурс за  ВИТЕЗОВО ПРОЛЕЋЕ и   на том конкурсу узео учешће са своја три ликовна  рада . Од 10.000 пријављених   Тодор се нашао  међу 1000 награђене  деце из целе Србије и  11.05.2013 године   присуствовао  додели награда и  фестивалском програму  приређеном у част   добитника награда  и обележавању славе часописа-Светог Василија Острошког.У оквиру  Фестивала  који  је одржан у Сава Центру  у Београду  који је отворио  дечији песник   и уредник „Малог Витеза“ Недељко Попадић , деца  су уживала у   стиховима Матије Бећковића,Добрице Ерића,Раше Попова,Миће Јакшића,Љубомира Ћорилића ,Саше Божовића,Радисава Јовића,Љиљане Кљајић и других док су  богат  програм обележили и дечији песници али и Бора Чорба, Ивана Јордан, Душан Свилар,као и  Леонтина и дечији хор „Чаролија“ и „Чуперак“,плесни студио  „Флај“ као и мешовити инклузивни хор „Исон“из Новог Сада,док је  и децу и одрасле   без даха оставио  посебан гост –мађионичар Игор Трифунов.

Часопис  попут „Малог витеза „ представља  најкомплетнију лектиру за све ђаке  а порука  свих  оних која га уређују  а која је овим  фестивалом  упућена награђенима али и свима који    читају овај часопис била је „пронађите бескрај  у вашим делима  и стварајте у бескрај“.

DSCN1026 DSCN1036