У понедељак, 18. јуна ученици полажу завршни испит из српског језика

Почетак израде теста заказан је за 10.00 часова оба дана полагања завршног испита и трајаће по 120 минута, до 12.00 часова. На испит из српског језика обавезно је понети оверену ђачку књижицу са уписаном шифром, графитну оловку, хемисјку оловку плаве боје и гумицу, а  на  испит из  математике оверену ђачку књижицу са уписаном шифром, графитну и хемијску оловку плаве боје , гумицу за брисање, шестар, лењир и троугао. На испиту је забрањена  употреба мобилних телефона и других електронских уређаја као и употреба дигитрона.
На завршном испиту, ученик може да оствари највише 20 бодова по предмету, што значи максимално 40 бодова.

Прелиминарни резултати завршног испита биће објављени 21. јуна 2012. године. Евентуалне жалбе ученика на резултате завршног испита подносе се 21. јуна у основним школама, а жалбе окружним уписним комисијама 22. јуна 2012. године. Коначни резултати завршног испита биће објављени 25. јуна 2012. године у основним школама и на сајту www.upis.mpn.gov.rs

Свим ученицима желимо пуно успеха и што већи број освојених бодова.