ОДРЖАН ПРОБНИ ЗАВРШНИ ЗА УЧЕНИКЕ ОСМОГ РАЗРЕДА

У  нашој школи је претходни викенд одржан пробни завршни испит за ученике 8. разреда. У петак и суботу, 25. и 26. марта 2022.године. Ученици су  у петак, са почетком у 13 часова, полагали тест из математике. Тестирању је приступило 116 ученика , 109 ученика из ОШ “ Рајак Павићевић“ и 7 ученика из ОШ “ Коста Тодоровић“ из РС-Скелани. У суботу, у 9 часова је одржан тест из српског, односно матерњег језика, а  комбиновани тест је одржану 11.30 часова. Други дан је присуствовало 115 ученика.

Пробни завршни испит је обављен у 8 учионица према упуству министарства до 15 ученика у једној учионици.

Као што су најавили из министарства – помоћник министра Милан Пашић “ пробни завршни испит верна симулација завршног испита и да треба да омогући ученицима да се упознају са процедурама и начином полагања завршног испита који их очекује у јуну“ Тако се и приступило извођењу испита.

Пробни тест су наставници прегледали и  осим што ће ученике формативно  упознати са резултатима, постигнућа ће им  користити за израду оперативног плана припремне наставе .

Цео пробни завршни  испит је протекао по свим правилницима и процедурама.