Олимпијски комитет Србије посетио основне школе широм Србије и наградио их спортским реквизитима

Прошле године у октобру и новембру одржано је низ активности уз помоћ апиликације TreninGo , односно одржан је изазов „Трчим за школу” а организовали су га Олимпијски комитет Србије, Министарство омладине и спорта, Савез за школски спорт Србије и ЕУ Делегација у Србији, уз помоћ програма Европске уније Еразмус Плус.
У среду 26.5.2021. представници ОКС су посетили ОШ „Рајак Павићевић“ и поред свечане доделе спортске опреме организоване су спортске радионице инспирисане олимпијским покретом.
Учесници у Европској недељи спорта биле су следеће школе:
ЕШ „Стана Милановић“ – Шабац, ТШ „Иван Сарић“ – Суботица
,ОШ „Светозар Марковић“ – Лесковац, ОШ „Јован Поповић“ – Нови Сад, ОШ „Рајак Павићевић“ – Бајина Башта, ОШ „Драгиша Луковић Шпанац“ – Крагујевац, ОШ „Краљ Александар Први“ – Пожаревац, ОШ „Стефан Немања“ – Ниш, ОШ „Петар Николић“ – Краљево и ОШ „Бошко Палковљевић Пинки“ – Сремска Митровица.