Смернице за организацију наставе од понедељка 30.11.2020.

Поштовани родитељи, цењени наставници, драги ученици,

На основу дописа Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике  Србије бр.601-00-00027/9/2020-15 од 27.11.2020. и дописа Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике  Србије бр.610-00-01358/2020-07 од 27.11.2020, с  обзиром да је Влада Републике Србије донела Уредбу о измени и допуни мера за спречавање и сузбијање заразне болести COVID-19, дошло је до промена Календара образовно васпитног рада тако да се:

-прво полугође завршава 18.12.2020.

-зимски распуст траје од 21.12.2020-15.1.2021.

-друго полугодиште почиње 18.1.2021.

Дошло је до промене начина организације наставе и учења за ученике другог циклуса(5-8.р.), детаљније у прилогу у наставку.

У здрављу се видели,

Директор школе Драган Ресимић

Смернице рада школе од 30.11.2020.

2 коментара за “Смернице за организацију наставе од понедељка 30.11.2020.”

1. Marija Tešić Vasković каже:

Shodno prethodnim iskustvu sa online nasta om, i u skladu sa procitanim smernicama o daljem nastavku rada ucenika drugog ciklusa, sugerisala bih na neke nacine rada. Da li bi bilo moguce opredeliti se da kanal komunikacije sa nastavnicima ne bude viber, ako vec imaju g ucionicu. Jer prateći jedno, dešavalo se da ne odgovore zahtevima na drugom kanalu. Ili bar, ukoliko se koriste viber grupe, da one zaista budu samo za komunikaciju vezanu za izabrani predmet(odnisno obavezu vezanu za taj predmet). Dopisivanje dece raznog tipa dovodila su do toga da se bitne stvari od ne bitnih ne vide. Nastavnici kao administratori na grupama to jednostavno mogu da kontrolišu.

• Urednik каже:

Поштована,

Добро сте уочили проблем, што показује да сте врло заинтересовани за постигнућа Вашег детета. Сами сте и дали одговор. У овом тренутку, нажалост, велика је разноликост у техничким могућностима наших ученика. Свакако да ће наставници на стриму гугл-учионице постављати обавештења и задатке, али вибер се показао као најједноставнији алат за кратка обавештења и упозорења, нипошто за чeтовање. Деци се не треба чудити, будући да се и ми одрасли на нашој вибер групи понашамо често као деца, па битну вест прекривамо неким другим објавама.
      Јуче је то кренуло, ми смо богатији за једно искуство, определили смо се за гугл платформу, тако да смо смањили оно шаренило од прошле године, када смо се сналазили како знамо и умемо.

Хвала на сугестијама,
      Срдачан поздрав, Драган Ресимић, директор школе