Татјана Баштовановић 8/1 ђак генерације 2004.

На данашњој седници Наставничког већа Основне школе „Рајак Павићевић“ једногласно је подржан предлог Комисије за избор ђака генерације , да ученица Татјана Баштовановић из 8/1 буде изабрана . Наиме , након одељењског већа 8. разреда комисији           (Драгица Борањац, наст биологије, Весна Јекић, наст. српског језика и Биљана Злојутро, учитељица 3. разреда) су достављени су предлози одељењских старешина за Ђака генерације, а предложени су били Татјана Баштовановић 8/1, Душица Филиповић 8/3 и Павле Кадијевић 8. ИО Пилица. Након пребројавања поена у складу са Статутом школе кандидовани ученици су остварили следећи број поена: Татјана Баштовановић 118,6, Павле Кадијевић 108 и Душица Филиповић 63 поена.

Татјана Баштовановић је током школовања остварила изузетне резултате како у друштвеним ( српски језик, енглески језик) , тако и у природним наукама ( хемија , биологија, географија) уз изузетне успехе  у разним спортовима ( одбојка, атлетика, стони тенис, футсал) . Учествовала је на свим нивоима такмичења од : Општинских , преко Окружних , затим Међуокружних до Републичких такмичења (атлетика , српски језик – два пута, географија). Честитке припадају Татјани и осталим  кандидованим ученицима на примерном владању и изузетним успесима постигнутим у претходних осам година уз жеље да наставе истим путем и наставку школовања .

djak gene