Републичка такмичења 2019.

Након изузетних резултата на окружним такмичењима у школској 2018/2019. години ученици наше школе представљали су на најбољи начин и град и округ на два Републичка такмичења (српски језик и географија). Оба такмичења су одржана, због згуснутог календара, истог датума, односно 25.5.2019. у Тршићу.

На Републичком такмичењу из српског језика , такмичили су се уз запажене резултате следећи ученици: Татјана Баштовановић 8/1, Мирјана Милошевић и Тодор Петровић из 7/1, Кристина Давидовић 7/2 и Анђела Јеринић 7/3, а ментор им је била наставница Весна Јекић.

Одмах по завршетку такмичења из српског језика, Татјана Баштовановић 8/1 , (професор Јан Кунчак)  је учествовала и на Републичком такмичењу из географије и добила похвалу СГД за постигнути резултат.

Geografija2

Ове године наша школа је имала и учесника на НИС-овој Олимпијади из руског језика , која је одржана у Новом Саду 24.5.2019. Школу су веома успешно представљали Андрић Даринка 8/3 са професорицом Десанком Печеничић.

RUSKI