Мирјана, Анђела, Кристина и Татјана оствариле пласман на Републичко такмичење из српског језика

Прелепе вести са досадашњих  такмичења , употпунили су и резултати са Окружног такмичења из српског језика које је одржано 06. априла 2019. Међу десет представника Златиборског округа на Републичком такмичењу које ће се одржати у Тршићу  , Основна школа „Рајак Павићевић“ има четири , а велике заслуге припадају и њиховој предметној наставници Весни Јекић. Наша школа је имала такмичаре у свим разредима од 5 до 8 , а домаћин надметања најбољих познавалаца српског језика у том узрасту је као и сваке године била Основна школа „Нада Матић из Ужица. Највећи успех постигле су : Мирјана Милошевић 7/1 (наст. Весна Јекић) и Анђела Јеринић 7/3 (наст. Весна Јекић) освајањем првог места са 19 бодова уз Анику Петровић 5/4 (проф. Сања Лазић) која је са 18 бодова такође била прва,  а тик до њих су биле Кристина Давидовић 7/2 (наст. Весна Јекић), односно Татјана Баштовановић 8/1 (наст. Весна Јекић) са освојених 18 бодова и пласманом на друго место, које им је такође омогућило учешће на Републичком такмичењу у Тршићу. Ове године ученици 8. разреда су због одласка на дводневну екскурзију у Ниш, своје право да се такмиче остварили у Основној школи „Краљ Петар I“  која је била домаћин Нишавског округа.

Ученици који су освојили неко од прва три места су следећи: 5. разред -3.место,  Емилија Вукосављевић 5. ИО Пилица (проф. Бојана Петронијевић)и  Катарина Филиповић 5/4 (проф. Сања Лазић ); 7. разред – 3. место, Тодор Петровић 7/1 (наст. Весна Јекић) и Јелена Злопорубовић 7/2 (наст. Весна Јекић); 8. разред : 3. место, Душица Филиповић 8/3 (наст. Весна Јекић) и Инес Васиљевић 8/2  (проф. Сања Лазић).

2019VIIIokruznoSJ

2019VIIokruznoSJ