Два министра у посети Основној школи „Рајак Павићевић“

Основна школа “ Рајак Павићевић“ дочекала је 21.02.2019. два министра Владе Републике Србије, уз присуство општинских функционера. Наиме, данас су нашу школу у оквиру посете Бајиној Башти  посетили Потпредседница Владе и министарка  саобраћаја, грађевинарства и инфраструктуре др Зорана Михаиловић и министар омладине и спорта Вања Удовичић. Овом приликом школа је добила и вредне поклоне у спортској опреми (два коша, два гола, мрежу за одбојку и 40 лопти за фудбал, одбојку, кошарку и рукомет). Директор школе Драган Ресимић, упознао их је са радовима на реконструкцији школе који су урађени у претходној календарској години, а које је финансирала Канцеларија за управљање јавним улагањима Републике Србије. Од потпредседнице Владе Републике Србије школи је обећана додатна подршка у реализацији пројекта тзв. „Фазе“2, који се односи на даље радове на уређењу школе (замену крова, сређивање фискултурне сале, сутерена школе, замену електричних инсталација, партерно уређење дворишта и др.), а од министра омладине и спорта даља улагања у спортску опрему и спортске објекте за школе, како би ученици и њихови наставници, као и спортски клубови имали боље услове и могућности за спортски живот и развијање здравих стилова живљења. У име ученика и запослених директор школе се захвалио министрима на посети, истичући да је ово за школу најзначајнија посета до сада. Присуство министара изазвало је велику пажњу и пропраћено је медијски на РТС-у и осталим телевизијама у Србији.

ministar 2019 21 2 - Copy