Првим местом на окружном такмичењу из српског језика Тијана Марковић 7/3 такође остварила пласман на Републичко такмичење

Dan kao san je upotpunjen rezultatima sa okružnog takmičenja iz srpskog jezika koje je održano u Prvoj osnovnoj školi kralja Petra II u Užicu 09.4.2022.
Učenici naše škole po ko zna koji put su uspešno reprezentovali opštinu Bajina Bašta na ovom nivou takmičenja. Najbolji rezultat sa maksimalnih 20 poena ostvarila je Tijana Marković 7/3 (prof. Sanja Lazić) i plasirala se na Republičko takmičenje koje se po tradiciji održava u Tršiću svakog maja.
Svi učenici i njihove nastavnice zaslužuju pohvale i priznanje za uložen trud i rad prilikom priprema za takmičenja iz srpskog jezika . Da krenemo redom, kod učenika sedmog razreda postignuti su sledeći rezultati: Lena Petrović 7/1 , drugo mesto sa 17 poena, Milica Jončić i Dunja Karadarević iz 7/2 uz Angelinu Kadijević 7. IO Pilica treće mesto sa 16 poena, dok je Aleksandra Vasiljević imala 13 poena.
U konkurenciji šestog razreda najbolji rezultat je ostvario Vuk Stanković 6/2, osvajanjem drugog mesta sa 18 poena, a isti plasman je ostvarila i Đurđina Vranić 6/2 sa 17 poena; Mina Kokić 6/3 je bila treća sa 16 poena, dok je Jasmina Jeremić 6/3 imala 14 poena.
Kod učenika petog razreda Milica Dakić je zauzela drugo mesto sa 18 poena, Tamara Radovanović je imala 14 , Dunja Jovanović i Elena Vasiljević po 13 poena, Iskra Gavrilović 12 , Lana Simić i Dimitrije Stamenić 11 poena . Nastavnice kojima pripadaju velike zasluge za postignute rezultate su : Sanja Lazić, Vesna Jekić, Bojana Petronijević i Branka Arsenijević.
„Naša škola nije ista kao druge, lepa spolja, sa dušom iznutra“.