Наши млади физичари и „енглези“ изузетни на Општинским такмичењима

Prethodnog vikenda , iako je zimski raspust produžen, učenici naše škole postigli su izuzetne rezultate na takmičenju iz fizike i engleskog jezika, a učestvovali su i na takmičenju iz nemačkog jezika.

Prvo takmičenje bilo je u subotu 22.02.2020. iz poznavanja nemačkog jezika, a našu školu predstavljale su Kristina Davidović i Jelena Zloporubović (obe iz 8/2) sa predmetnom profesoricom Slađanom Arsić, nažalost niko iz naše opštine nije uspeo da se plasira na sledeći nivo takmičenja.

Drugi dan je bio veoma uspešan za predstavnike naše škole , a posebno su se istakli mladi fizičari  predvođeni prof. Verom Manojlović. Najbolji rezultat od svih takmičara (ukupno 15 iz tri škole) ostvarila je Nađa Stanković 7/2 sa 85 poena i osvojenim prvim mestom nastavlja takmičenje. Kod učenika osmog razreda, takođe prvo mesto osvojio je učenik naše škole Todor Petrović 8/1,  dok je u konkurenciji 6. razreda Aleksandar Simić 6/1 osvojio drugo mesto.Pored njih našu školu predstavljali su i Janko Pavlović, Boris Janković i Mario Jašić (svi iz 6/4).

Drugo takmičenje u nedelju 23.02.2020. bilo je iz engleskog jezika, a najbolji rezultat i jedini ostvareni plasman na Okružno takmičenje iz opštine Bajina Bašta , postigla je Anastasija Milosavljević 8/3 sa 35 poena uz osvojeno drugo mesto. Predstavnici naše škole bili su i Jelena Zloporubović 8/2, Ružica Knežević 8/3 , Viktorija Radosavljević 8/2 sa predmetnim profesorom Branimirom Jeremićem.

Takmicenja 2020 - Copy