БЕСПЛАТНИ УЏБЕНИЦИ

Povodom dopisa Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, broj: 610-00-00025/2019-07 od 17.01.2019. godine , koji se odnosi na izbor udžbenika za školsku 2019/2020. godinu
PRAVO NA BESPLATNE UDŽBENIKE IMAJU :

-Učenici iz socijalno/materijalno ugroženih porodica( primaoci novčane, socijalne pomoći)

-Učenici sa smetnjama u razvoju i invaliditetom (koji osnovnoškolsko obrazovanje stiču po individualnom obrazovnom planu).

-Učenicima sa smetnjama u razvoju i invaliditetom koji imaju potrebu za prilagođavanjem             ( uvećan font,  Brajevo pismo, elektronski format)

-Učenici koji su u porodici treće ili svako naredno rođeno dete, ( starija braća ili sestre, bar dvoje,  moraju biti u sistemu školovanja).

Roditelji su dužni da prikupi dokaze  o ispunjenosti zahteva i sve to da  predaju odeljenskom starešini do 6.03.2019. godine.

Dokazi su:

-REŠENJE ili kopija rešenja kojim se utvrđuje pravo na ostvarivanje socijalne nocčane pomoći

-Za učenike koji su treće ili svako naredno dete neophodno je prikupiti POTVRDE o redovnom školovanju starije braće ili sestara, a ako se oni nalaze u istoj školi navesti razred odeljenje i redni broj u dnevniku.

-Za učenike sa invaliditetom, dokumentacija nije potrebna.