ХУМАНОСТ НА ДЕЛУ – Донација лопти за ОШ „Рајак Павићевић“

Za Osnovnu školu „Rajak Pavićević“ nova školska godina  počela je u znaku humanosti. Nekoliko darodavaca koji su prepoznali važnost sporta za rast i razvoj školaraca školi su donirali odbojkaške i fudbalske lopte.

Po 5 fudbalskih lopti školi su poklonili Nikola Maksimović, fudbaler italijanskog kluba „Torino“, rodom iz Bajine Bašte i preduzetnik Branko Davidović. Ljubodrag Ivić (roditelj učenika naše škole) poklonio je školi odbojkašku loptu, dok je 5 istih lopti  doniralo i  Privredno društvo „Drinsko-Limske hidroelektrane“ d.o.o Bajina Bašta , odnosno direktor Mijodrag Čitaković.
Ovim humanim gestom unapređen je kvalitet nastave fizičkog vaspitanja, kao i vannastavnih sportskih aktivnosti, a nove lopte naročito su obradovale đake.
Kako su budžeti škola u našoj zemlji skromni, svaka pomoć i ulaganje u školstvo i sport su dobrodošli.