Спорт повезао децу приградских школа у Пилици

Već drugu godinu za redom u organizaciji Sportskog saveza Bajine Bašte učenici prigradskih škola se druže i nadmeću u futsalu i odbojci. Domaćin ovogodišnjeg druženja je bilo Izdvojeno odeljenje Osnovne škole „Rajak Pavićević“ u Pilici. U goste su nam stigli učenici i profesori iz OŠ “ Dušan Jerković“ – Kostojevići, OŠ „Stevan Joksimović“ iz Rogačice i Bačevaca. Iako rezultat nije bio u prvom planu , treba ipak pomenuti da su ovog puta najuspešnije bile ekipe iz Pilice .

Prvo polufinale u odbojci igrale su učenice iz Pilice i 2. ekipa iz Rogačice, a pobedu su zabeležile devojke iz Pilice rezultatom 2:0, drugi meč je bio između 1. ekipe iz Rogačice i Kostojevića  i završen je rezultatom 2:0. U meču za treće mesto uspešnija je bila 2.ekipa iz Rogačice , a u finalu nakon interesantne i na momente neizvesne utakmice kao pobednice su izašle devojke iz škole domaćina. Sudija turnira je bio Zvezdan Baštovanović.

Kod dečaka prvi meč je bio između Kostojevića i Rogačice (3:1) , a drugi između Pilice i Bačevaca (8:0). Treće mesto osvojila je ekipa Rogačice, a prvo mesto dečaci iz Pilice, koji su u poslednjim sekundama rešili meč u svoju korist rezultatom 3:2. Sudija futsal turnira je bio Dejan Timotijević.

Po završetku takmičenja svi učenici su dobili sendvič i sok, a profesorima (odnosno školama)  su u ime Sportskog saveza dodeljene po tri lopte .

2 nov PIlica - Copy