Биолози и хемичари веома успешни на окружном такмичењу

U subotu 21.4.2018. u OŠ „Mito Igumanović“ – Kosjerić, održano je okružno takmičenje iz biologije, a učenici naše škole po tradiciji postižu izuzetne rezultate. Kod učenika petog razreda Tijana Đokić 5. IO Pilica, ostvarila je najbolji rezultat i od 48 učesnika osvojila je najveći broj bodova 88 i osvojila prema Pravilniku o takmičenju 2. mesto . Jovanović Maša 5/3 (77 poena), je osvojila 3. mesto, kao i Radeka Teodora 5/4 (72 poena);   Šestaci su osvojili tri treća mesta : Maksimović Darko 6/3 (80 poena) , Nataša Mijailović 6. IO Pilica (73 poena) i Tešić Đorđe 6/3 (72 poena). U sedmom razredu najbolji plasman ostvarila je Tešić Irena 7/1, ( 89 poena) koja se plasirala na drugo mesto, a Dušica Filipović 7/3 je( sa 84 poena) bila takođe druga, dok je Olivera Prokić 7/3  (77poena) zauzela 3. mesto.Kod osmaka najuspešniji je bio Predrag Pavlović 8/2  (71 poen) koji je zauzeo treće mesto (71 poen). Na takmičenju su učestvovali :  Dedić Lara 5/3 i Jovana Kadijević 8.IO Pilica, dok su za ogromnu podršku i preneto znanje bile zadužene nastavnice : Dragica Boranjac, Vesna Ristić i Irena Jakić .

Drugo takmičenje održano je u nedelju 22.4.2018. u OŠ „Aleksa Dejović“ -Sevojno, a takmičili su se najbolji hemičari okruga. Kao i prethodnih godina i na ovom takmičenju učenici OŠ „Rajak Pavićević“ su ostvarili odličan uspeh. Kod takmičara sedmog razreda , Pavle Kadijević 7. IO Pilica (91 bod) osvojio je prvo mesto, dok je Tatjana Baštovanović (89 bodova) zauzela drugo mesto, a isti plasman su ostvarili Nemanja Jovanović 7/1 (84 boda) i Viktor Glišić 7/1 (83 boda); Ognjen Lečić 7/2 (79 bodova) je osvojio treće mesto. Jedina predstavnica u osmom razredu je bila Tatjana Milanović 8/3 (77 bodova) koja je zauzela treće mesto. Velike zasluge za ovakve rezultate pripadaju i predmetnoj nastavnici Aleksić Ljubinki.