Бесплатни уџбеници за школску 2018/2019.

Besplatni udžbenici za školsku 2018/2019.
Ministarstvo prosvete planira da i u narednoj školskoj godini obezbedi besplatne udžbenike i druga nastavna sredstva iz udžbeničkih kompleta koje su škole izabrale da koriste u nastavi za učenike od prvog do osmog razreda školske 2018/2019.godine.
Pravo na besplatne udžbenike imaju:
– Učenici iz socijalno / materijalno ugroženih porodica ( primaoci novčane socijalne pomoći)
– Učenici sa smetnjama u razvoju i invaliditetom (učenici koji osnovnoškolsko obrazovanje stiču po IOP1 i IOP 2)
– Učenici osnovnih škola koji su u porodici treće ili svako naredno rođeno dete koje je u sistemu školovanja.

Školi se kao dokaz o ispunjenosti uslova dostavlja:
– Za učenike socijalno /materijalo ugroženih porodica – primaoce novčane socijalne pomoći, rešenje kojim se utvrđuje pravo na ostvarivanje novčane socijalne pomoći
– Za učenike koji su u porodici treće ili svako naredno rođeno dete koje je u sistemu školovanja (srednja škola, fakultet) potvrdu obrazovno-vaspitne ustanove o svojstvu učenika, odnosno studenta koja se prilaže za svako dete
– Za učenike koji su u porodici treće ili svako naredno rođeno dete i nalaze se u našoj školi , ne izdaje se potvrda već je potrebno dostaviti podatke o razredu koji učenik pohađa, odeljenju i njegovom rednom broju u dnevniku
– Za učenike koji pohađaju školu po IOP-u potrebno je dostaviti podatke o razredu, odeljenju koji učenik pohađa i njegov redni broj u dnevniku.

Prethodno navedenu dokumentaciju (rešenje kojim se utvrđuje pravo na ostvarivanje novčane socijalne pomoći potvrdu obrazovno-vaspitne ustanove o svojstvu učenika, odnosno studenta koja se prilaže za svako dete) roditelji treba da dostave odeljenjskim starešinama najkasnije do 14. marta. Roditelji koji imaju troje ili više dece koji pohađaju našu školu treba o tome da obaveste odeljenjskog starešinu najmlađeg deteta.

Napomena: Za učenike 8.razreda ne prikupljamo podatke, dok ćemo za buduće prvake podatke uzeti prilikom upisa.

Direktor Škole
Dragan Resimić