ОДРЖАН ПРОБНИ ЗАВРШНИ ЗА УЧЕНИКЕ ОСМОГ РАЗРЕДА

U  našoj školi je prethodni vikend održan probni završni ispit za učenike 8. razreda. U petak i subotu, 25. i 26. marta 2022.godine. Učenici su  u petak, sa početkom u 13 časova, polagali test iz matematike. Testiranju je pristupilo 116 učenika , 109 učenika iz OŠ “ Rajak Pavićević“ i 7 učenika iz OŠ “ Kosta Todorović“ iz RS-Skelani. U subotu, u 9 časova je održan test iz srpskog, odnosno maternjeg jezika, a  kombinovani test je održanu 11.30 časova. Drugi dan je prisustvovalo 115 učenika.

Probni završni ispit je obavljen u 8 učionica prema upustvu ministarstva do 15 učenika u jednoj učionici.

Kao što su najavili iz ministarstva – pomoćnik ministra Milan Pašić “ probni završni ispit verna simulacija završnog ispita i da treba da omogući učenicima da se upoznaju sa procedurama i načinom polaganja završnog ispita koji ih očekuje u junu“ Tako se i pristupilo izvođenju ispita.

Probni test su nastavnici pregledali i  osim što će učenike formativno  upoznati sa rezultatima, postignuća će im  koristiti za izradu operativnog plana pripremne nastave .

Ceo probni završni  ispit je protekao po svim pravilnicima i procedurama.