Олимпијски комитет Србије посетио основне школе широм Србије и наградио их спортским реквизитима

Prošle godine u oktobru i novembru održano je niz aktivnosti uz pomoć apilikacije TreninGo , odnosno održan je izazov „Trčim za školu” a organizovali su ga Olimpijski komitet Srbije, Ministarstvo omladine i sporta, Savez za školski sport Srbije i EU Delegacija u Srbiji, uz pomoć programa Evropske unije Erazmus Plus.
U sredu 26.5.2021. predstavnici OKS su posetili OŠ „Rajak Pavićević“ i pored svečane dodele sportske opreme organizovane su sportske radionice inspirisane olimpijskim pokretom.
Učesnici u Evropskoj nedelji sporta bile su sledeće škole:
EŠ „Stana Milanović“ – Šabac, TŠ „Ivan Sarić“ – Subotica
,OŠ „Svetozar Marković“ – Leskovac, OŠ „Jovan Popović“ – Novi Sad, OŠ „Rajak Pavićević“ – Bajina Bašta, OŠ „Dragiša Luković Španac“ – Kragujevac, OŠ „Kralj Aleksandar Prvi“ – Požarevac, OŠ „Stefan Nemanja“ – Niš, OŠ „Petar Nikolić“ – Kraljevo i OŠ „Boško Palkovljević Pinki“ – Sremska Mitrovica.