Нови облик сарадње између ЈП „Национални парк Тара“ и наше школе

Uspešna i obostrano korisna saradnja između JP „Nacionalni park Tara“ i naše škole nastavlja se u okviru projekta  „SAVE – Očuvanje jedinstvenog biodiverziteta u slivu reke Drine“. Projekat se sprovodi kroz EU fondove u okviru IPA Programa prekogranične saradnje Srbija-Bosna i Hercegovina 2014-2020, uz podršku Ministarstva za evropske integracije Srbije i Direkcije za evropske integracije BiH.

Svi učenici naše škole dobiće primerak radnog lista i bukmarker, a učenici nižih razreda /1-4/ dobiće i igru memorije.  U sklopu projekta urađena je i aplikacija sa edukativnim materijalima u vidu igrica kojoj deca mogu pristupiti na linku https://biodiverzitet.nptara.rs/.

Cilj projekta je da doprinese očuvanju i promociji biodiverziteta, posebno retkih vrsta u regionu, kroz zajedničke razvojne akcije u oblasti zaštite prirode, u cilju stvaranja uslova za očuvanje prirodnih staništa Pančićeve omorike.

1 123389710_426936195369549_6154529828250434866_n