Татјана Баштовановић 8/1 ђак генерације 2004.

Na današnjoj sednici Nastavničkog veća Osnovne škole „Rajak Pavićević“ jednoglasno je podržan predlog Komisije za izbor đaka generacije , da učenica Tatjana Baštovanović iz 8/1 bude izabrana . Naime , nakon odeljenjskog veća 8. razreda komisiji           (Dragica Boranjac, nast biologije, Vesna Jekić, nast. srpskog jezika i Biljana Zlojutro, učiteljica 3. razreda) su dostavljeni su predlozi odeljenjskih starešina za Đaka generacije, a predloženi su bili Tatjana Baštovanović 8/1, Dušica Filipović 8/3 i Pavle Kadijević 8. IO Pilica. Nakon prebrojavanja poena u skladu sa Statutom škole kandidovani učenici su ostvarili sledeći broj poena: Tatjana Baštovanović 118,6, Pavle Kadijević 108 i Dušica Filipović 63 poena.

Tatjana Baštovanović je tokom školovanja ostvarila izuzetne rezultate kako u društvenim ( srpski jezik, engleski jezik) , tako i u prirodnim naukama ( hemija , biologija, geografija) uz izuzetne uspehe  u raznim sportovima ( odbojka, atletika, stoni tenis, futsal) . Učestvovala je na svim nivoima takmičenja od : Opštinskih , preko Okružnih , zatim Međuokružnih do Republičkih takmičenja (atletika , srpski jezik – dva puta, geografija). Čestitke pripadaju Tatjani i ostalim  kandidovanim učenicima na primernom vladanju i izuzetnim uspesima postignutim u prethodnih osam godina uz želje da nastave istim putem i nastavku školovanja .

djak gene