Два министра у посети Основној школи „Рајак Павићевић“

Osnovna škola “ Rajak Pavićević“ dočekala je 21.02.2019. dva ministra Vlade Republike Srbije, uz prisustvo opštinskih funkcionera. Naime, danas su našu školu u okviru posete Bajinoj Bašti  posetili Potpredsednica Vlade i ministarka  saobraćaja, građevinarstva i infrastrukture dr Zorana Mihailović i ministar omladine i sporta Vanja Udovičić. Ovom prilikom škola je dobila i vredne poklone u sportskoj opremi (dva koša, dva gola, mrežu za odbojku i 40 lopti za fudbal, odbojku, košarku i rukomet). Direktor škole Dragan Resimić, upoznao ih je sa radovima na rekonstrukciji škole koji su urađeni u prethodnoj kalendarskoj godini, a koje je finansirala Kancelarija za upravljanje javnim ulaganjima Republike Srbije. Od potpredsednice Vlade Republike Srbije školi je obećana dodatna podrška u realizaciji projekta tzv. „Faze“2, koji se odnosi na dalje radove na uređenju škole (zamenu krova, sređivanje fiskulturne sale, suterena škole, zamenu električnih instalacija, parterno uređenje dvorišta i dr.), a od ministra omladine i sporta dalja ulaganja u sportsku opremu i sportske objekte za škole, kako bi učenici i njihovi nastavnici, kao i sportski klubovi imali bolje uslove i mogućnosti za sportski život i razvijanje zdravih stilova življenja. U ime učenika i zaposlenih direktor škole se zahvalio ministrima na poseti, ističući da je ovo za školu najznačajnija poseta do sada. Prisustvo ministara izazvalo je veliku pažnju i propraćeno je medijski na RTS-u i ostalim televizijama u Srbiji.

ministar 2019 21 2 - Copy