Републичка такмичења 2019.

Nakon izuzetnih rezultata na okružnim takmičenjima u školskoj 2018/2019. godini učenici naše škole predstavljali su na najbolji način i grad i okrug na dva Republička takmičenja (srpski jezik i geografija). Oba takmičenja su održana, zbog zgusnutog kalendara, istog datuma, odnosno 25.5.2019. u Tršiću.

Na Republičkom takmičenju iz srpskog jezika , takmičili su se uz zapažene rezultate sledeći učenici: Tatjana Baštovanović 8/1, Mirjana Milošević i Todor Petrović iz 7/1, Kristina Davidović 7/2 i Anđela Jerinić 7/3, a mentor im je bila nastavnica Vesna Jekić.

Odmah po završetku takmičenja iz srpskog jezika, Tatjana Baštovanović 8/1 , (profesor Jan Kunčak)  je učestvovala i na Republičkom takmičenju iz geografije i dobila pohvalu SGD za postignuti rezultat.

Geografija2

Ove godine naša škola je imala i učesnika na NIS-ovoj Olimpijadi iz ruskog jezika , koja je održana u Novom Sadu 24.5.2019. Školu su veoma uspešno predstavljali Andrić Darinka 8/3 sa profesoricom Desankom Pečeničić.

RUSKI