Окружно такмичење у футсалу

Okružno takmičenje u futsalu za dečake i devojčice održano je 13.11.2018. u organizaciji Osnovne škole „Rajak Pavićević“.

U muškoj konkurenciji prvobitno je bilo prijavljeno deset ekipa, ali na samom takmičenju pojavilo se sedam osnovnih škola. Nakon žrebanja pred mnogobrojnom publikom odigrano je tri meča u prvom krugu. Postignuti su sledeći rezultati : OŠ „Mito Igumanović“ iz Kosjerića : OŠ „Dimitrije Tucović“ iz Čajetine (3:4) ; OŠ „Milosav Stiković“ Prijepolje : OŠ „Prva osnovna“ Užice ( 3:2)  i OŠ „Emilija Ostojić“Požega : OŠ „Rajak Pavićević“ Bajina Bašta (4:2) ;  U prvom polufinalu Čajetinci su bili uspešniji od Prijepolja (2:2) odnosno 4:2 nakon penala, a u drugom ekipa Požege je savladala OŠ “ Bratstvo-jedinstvo“ iz Duge Poljane (Sjenica) sa (4:0). Neizvesno finale pripalo je ekipi iz Čajetine koja je savladala ekipu iz Požege rezultatom (1:0), a treće mesto je pripalo osnovcima iz Prijepolja.

turnir m

Kod devojaka se takmičilo šest ekipa i odigrano je ukupno 5 utakmica. Prvi krug su igrale škole „Svetozar Marković“ Prijepolje i „Petar Leković“ Požega (0:1), „Jezdimir Tripković “ Latvica /Arilje i „Sveti Sava“ Bajina Bašta (0:5); U prvom polufinalu Požega je savladala „Jordan Đukanović“ Varda rezultatom 4:1, a u drugom polufinalu nakon penala Bajinobaštanke su pobedile „Miodrag Milovanović“ iz Karana 2:1. Pobednik ženskog turnira je ekipa iz Požege koja je pobedila domaću ekipu sa 2:0, a treće mesto pripalo je školi „Jordan Đukanović“. Nezvanično najbolja igračica turnira je Ivana Maksimović iz OŠ „Sveti Sava“ Bajina Bašta. Glavni sudija je bio Dejan Timotijević , a za zapisničkim stolom su bile učenice 8/1  Tatjana Baštovanović i Magdalena Radojičić.

turnir m1