Татјана Баштовановић 7/1 освојила прву награду на конкурсу “Доста су свету једне Шумарице“

U okviru umetničke manifestacije “Dosta su svetu jedne Šumarice“ koju organizuje Spomen park “Kragujevački oktobar“ u Kragujevcu, raspisan je konkurs na temu: “Ne smemo dozvoliti da nam se nasmeši lice zla“ iz dela književnika Mirka Demića, za literarno i likovno stvaralaštvo učenika osnovnih i srednjih škola. Manifestacija se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije i Grada Kragujevca.
Ove godine na literarni i likovni konkurs pristiglo je 815 radova iz 87 osnovnih i 39 srednjih škola i jedne likovne radionice iz Srbije, Republike Srpske i Federacije BiH. Tema je bila “Ne smemo dozvoliti da nam se nasmeši lice zla“ književnika Mirka Demića. Literarnih radova je bilo 277, a likovnih 538.

Žiri za ocenu literarnih radova na manifestaciji u sastavu:Mirko Demić, književnik, predsednik, Bratislav Milanović, književnik i  Zoran Petrović, urednik izdavačke delatnosti Spomen-parka, književnik,  dodelio je šest nagrada u kategoriji osnovnih i tri u kategoriji srednjih škola.

U kategoriji učenika od 5-8 razreda učenica naše škole Tatjana Baštovanović 7/1 (predmetna nastavnica Vesna Jekić) je dobila prvu nagradu, koja će biti uručena 24.11.2017. u Muzeju „21 oktobar“ u Kragujevcu.