Међународно математичко математичко такмичење „Кенгур без граница 2017“

Po unapred određenom rasporedu (trećeg četvrtka u martu) 16.3.2017. u 10 sati  i u našoj školi se održava Međunarodno matematičko matematičko takmičenje „Kengur bez granica 2017“.  U okviru takmičenja učenici u celom svetu, u preko 60 država, u isto vreme razmišljaju o istim problemima i rešavaju iste zadatke.

„Kengur bez granica” je jednokružno test takmičenje, bez eliminacije i bez finala. Svaki zadatak ima 5 ponuđenih odgovora od kojih je samo jedan tačan.

Test sadrži 30 zadataka sa tri stepena težine (po 10 zadataka) koje učenici od 5. razreda osnovne škole do 4. razreda srednje škole rade 90 minuta.

Učenici 3. i 4. razreda osnovne škole treba da odgovore na 24 pitanja za 75 minuta i za njih su zadaci podeljeni po težini na grupe po 8 zadataka.

Učenici 1. i 2. razreda osnovne škole dobijaju 18 zanimljivih zadataka, podeljenih u tri grupe po 6 zadataka, koje treba da reše za 60 minuta.

Cilj takmičenja je povećanje interesovanja za matematičke i prirodne nauke, kao i stepen logičkog i kombinatornog mišljenja, razumevanja tekstova i korišćenja stečenog matematičkog znanja, a rezultati će naknadno biti objavljeni na sajtu – http://www.dms.rs/DMS/html/kengur/rezultati.html