Ђацима наше школе највиша оцена из хуманости

Iako se Međunarodni dan humanosti zvanično obeležava 19. avgusta, đaci naše škole su  više puta iskazanu, plemenitost i čovekoljublje pokazali i u subotu  26.11.2016. sa početkom u deset sati u dvorištu OŠ „Rajak Pavićević“ gde  je održan još jedan  fudbalski turnir , koji je za cilj imao da se pomogne našem sugrađaninu Despotu Laziću . Inicijatori humanitarnog fudbalskog druženja su bili učenici 8/1 David Janićijević i Miloš Jelisavčić , koji su pokrenuli i ostale đake i roditelje,  da se na ovaj način uključe u akciju solidarnosti . Prikupljeni novac je uručen porodici malog Despota nakon završetka utakmica.

U fudbalskom  nadmetanju  /rezultati nisu bili u prvom planu/ je učestvovalo trinaest ekipa učenika od 5. do 8. razreda. U borbi za treće mesto uspešniji su bili učenici 8/3, a nadigrali su učenike 7/3, dok je najbolji utisak ostavila ekipa 8/1 koja je u finalu savladala odeljenje  7/4 . Sudije na turniru su bili nastavnik matematike Dušan Milovanović i nastavnik tehničkog Željko Stanojević.

I na kraju treba se podsetiti  reči osnivača savremene indijske države Mahatme Gandija : „Čovek često postaje ono što o sebi misli. Ako budem stalno ponavljao kako neke stvari ne mogu učiniti, verovatno je da i neću moći. Suprotno tome, ako verujem da mogu, sigurno ću steći sposobnost da to učinim.“

26-novembar-humanitarni-turnir-za-despota-copy dž