Атлетичарке пете на X Олимпијским спортским играма ученика Републике Србије

Izuzetna sezona takmičenja u školskom sportu završena je  na desetim jubilarnim školskim olimpijskim igrama u Vranju od 9.5.2016. do 15.5.2016. Inače samo tamičenje je okupilo oko 7000 učesnika školskog uzrasta, a pravo da se takmiče u „kraljici sportova“ su izborile i učenice naše škole.

Naše atletičarke su učešće, na X Olimpijskim sportskim igrama učenika Republike Srbije ,  završile  na petom mestu i tako postigle veliki uspeh , reprezentujući našu školu na najbolji mogući način.

Ekipa je nastupala u sledećem sastavu: Nevena Karadarević 7/3 (100 m), Nađa Marković 7/1 (300 m), Nikolina Jevtić 7/1 (600 m), Nevena Jovanović 7/3 (kugla), Tijana Karadarević 6/3 (skok u dalj), Sanja Pavlović 5/2 (skok u vis) , Jana Basurović 7/1 i štafeta 4*100 m u sastavu Nevena Karadarević, Nađa Marković Nikolina Jevtić, Tijana Karadarević. Učenice je do velikog uspeha predvodila nastavnica Danica Blagojević.

rezultati_devojČice_oŠ

savez-za-skolski-sport1-300x300