У продаји збирке за малу матуру

ИЗВОР:  РТС
У сусрет малој матури од данас су у продаји збирке задатака из српског, односно матерњег језика и математике као и збирка са задацима из биологије, географије, историје, физике и хемије.

За три збирке родитељи ће укупно морати да плате 670 динара.

Из гостовања Драгане Станојевић у Јутарњем програму РТС-а

Збирка из математике је 190 динара, из српског језика 300 и збирка за комбиновани тест 180 динара.

Свака збирка садржи 450 задатака.

Драгана Станојевић, руководилац из Центра за испите Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања, који је припремао ове збирке, каже за РТС да су задаци из збирки модел задаци, на основу којих се ученици упознају са типовима задатака и начинима на који треба да дају одговоре.

„И ове године ће бити по 20 задатака на сва три теста и ученици ће имати 120 минута, што је сасвим довољно да реше тих 20 задатака“, каже Станојевић.