Седам ученика наше школе на Републичким такмичењима

У школској 2014/2015. ученици наше школе су постигли изузетне резултате на општинским  и окружним такмичењима из свих предмета. Међутим оно  што ове резултате чини још импресивнијим је податак да је седам  ученика (Анђела Богдановић 7/1 –  биологија и српски  језик) из четири различита предмета изборило право да представљају нашу школу и град на Републичким такмичењима .

Прво такмичење је из наставног предмета билогија, 17.5.2015. у Новом Саду,  а  Анђела Богдановић 7/1  (наст. Весна Ристић) ће бити представник ОШ „Рајак Павићевић“ . Од 23.5. 2015. до 24.5.2015.  на Републичком такмичењу из хемије Милица Малешевић 8/1 и Немања Мијаиловић 7. ИО Пилица (наст. Љубника Алексић) ће покушати да остваре што бољи резултат у Крагујевцу,  док ће нашу школу на  Републичком такмичењу из српског језика у Тршићу  представљати: Анђела Богдановић 7/1, Јована Јагодић 7/1, Јелена Тенић 8/2 и Исидора Ристић 8/3 (наст. Стојанка Јовановић, Весна Јекић и Сања Лазић)  , а истог викенда на  Републичком  такмичењу  из географије у Београду  Јована Баштовановић 8/1 (наст. Јан Кунчак) ће проверити знање са најбољим географима Србије.