Ђаци наше школе укључени у пројекат „Без дивљих депонија“

Na predlog opštinske uprave Savet roditelja OŠ „Rajak Pavićević“ je odobrio učešće učenika 6. i 7. razreda i pedagoga u projektu „Bez divljih deponija“ u periodu od 15.septembra  do 15. novembra 2014. godine.

Cilj projekta je smanjenje količine za deponovanje u Regionalnom centru za upravljanje otpadom Duboko i stvaranje uslova za primarnu selekciju otpada na teritoriji opštine Bajina Bašta , uz stvaranje održivih navika građana u odnosu na životnu sredinu i komunalni red, edukacijom i jačanjem odgovornosti pojedinca u procesu upravljanja otpadom.

Učenici pohađaju četiri treninga na kojima će se upoznati sa konceptom primarne selekcije komunalnog čvrstog otpada i njenom značaju za očuvanje životne sredine , a nakon toga će biti angažovani za terenski rad uz prisustvo radnika JKP „12 septembar“.

Učesnici u projektu  iz naše škole su :   Milošević Biljana, Janković Jovan, Maksimović Nikola i Janković Uroš –  6/1;  Jakšić Jelena, Raonić Nikolina, Ćurčić Jovana, Jelisavčić Vuk, Savić Nenad – 7/3  ;  Marić Katarina 7/2 i pedagog Kunčak Slađana .

13 oktobar