Обележен Светски дан срца

Svetski dan srca je ustanovljen 2000. godine sa ciljem da informiše ljude širom sveta da su bolesti srca i krvnih sudova vodeći uzročnici smrtnih ishoda koji odnose 17,3 miliona života svake godine. Svetska federacija za srce upozorava da se najmanje 80% prevremenih smrtnih ishoda moglo sprečiti kontrolom glavnih faktora rizika (pušenje, nepravilna ishrana i fizička neaktivnost).

Ove godine Svetski dan srca obeležava se 29. septembra pod sloganom „Krenite putem zdravog srca“ naglašavajući značaj zdravih stilova života,kao i značaj prevencije faktora rizika za nastanak bolesti srca i krvnih sudova u svim populacionim grupama.

Učenici naše škole, odnosno odeljenje  6/1 sa predmetnom nastavnicom fizičkog vaspitanja Danicom Blagojević izveli su pokaznu vežbu na gradskom trgu i simbolično pustili u atmosferu  balon u obliku srca.

26 9 dan srca