Обележен Светски дан срца

Светски дан срца је установљен 2000. године са циљем да информише људе широм света да су болести срца и крвних судова водећи узрочници смртних исхода који односе 17,3 милиона живота сваке године. Светска федерација за срце упозорава да се најмање 80% превремених смртних исхода могло спречити контролом главних фактора ризика (пушење, неправилна исхрана и физичка неактивност).

Ове године Светски дан срца обележава се 29. септембра под слоганом „Крените путем здравог срца“ наглашавајући значај здравих стилова живота,као и значај превенције фактора ризика за настанак болести срца и крвних судова у свим популационим групама.

Ученици наше школе, односно одељење  6/1 са предметном наставницом физичког васпитања Даницом Благојевић извели су показну вежбу на градском тргу и симболично пустили у атмосферу  балон у облику срца.

26 9 dan srca