ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД ШКОЛСКЕ 2023/2024. ГОДИНЕ

Prema Zakonu o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja u PRVI RAZRED  OSNOVNE ŠKOLE upisuje se svako dete koje do početka školske godine ima najmanje 6,5 godina, a najviše 7,5 godina (deca rođena od 1.03. 2016. godine do 28.02.2017. godine.)

MESTO UPISA: OSNOVNA  ŠKOLA „ RAJAK  PAVIĆEVIĆ“  -kod sekretara škole .

VREME UPISA:   Upis počinje 01.aprila 2023. godine i traje do 31.maja 2023. godine .

Upis učenika u prvi razred školske 2023/24. godine vršiće se elektronskim putem.
Na portalu e Uprava biće dostupna  usluga PRIJAVLJIVANJE za upis deteta u osnovnu školu. Mogućnost prijavljivanja deteta putem Portala e Uprava(http://euprava.gov.rs )je već omogućena. Sve informacije nalaze se na sajtu , facebook i instagram stranici škole.
Roditelji prilikom upisa ne donose dokumenta (Uverenje o završenom pripremnom predškolskom programu školi se dostavlja naknadno kada dete završi pohađanje). Izvod iz matične knjige rođenih, potvrdu o prebivalištu detata i lekarsko uverenje (potvrda o zdravstvenoj sposobnosti deteta za upis u školu) pribavlja škola prilikom e-upisa (elektronskim putem iz službenih evidencija RS), a na osnovu pisane saglasnosti roditelja/drugog zakonskog zastupnika (potrebno je da roditelji prilikom dolaska u školu znaju JMBG deteta i jednog od roditelja).

Ukoliko roditelji nisu u mogućnosti da zakažu termin za upis elektronski to mogu da učine telefonom pozivom na sledeće brojeve 062773029 i 069778468, od 03.04.2023. godine. Potrebno je da tom prilikom roditelj ima kod sebe matični broj deteta i svoj matični broj, kako bi se podaci uneli na portal.

U saradnji sa Opštinom Bajina Bašta , za ovu školsku godinu i buduće prvake obezbeđena su sredstva u iznosu od 10.000,00 dinara za svako dete, tako da je potrebno da roditelji prilikom upisa ili razgovora sa pedagogom u školu donesu fotokopiju tekućeg računa i lične karte.

RAD PEDAGOGA:  Prilikom prijavljivanja deteta za upis , u pomenutoj aplikaciji, možete zakazati termin za razgovor sa pedagogom ili psihologom.

UPRAVA ŠKOLE