Ученик наше школе , Душан Радовановић 4/2 , трећи на Светском Шотокан првенству у Чешкој

Proteklog vikenda od 11. do 13. oktobra, u češkom gradu Karlove Vari, održano je Svetsko Šotokan karate prvenstvo u organizaciji Šotokan karate do Ujedinjenih nacija. Na ovom takmičenju je učestvovalo je oko 1300 takmičara iz 35 zemalja. U sastavu reprezentacije Šotokan karate saveza Srbije, učestvovalo je i šest takmičara iz Bajine Bašte, članova karate kluba „Tara“, koji su nastupali u borbama uz  trenera Dragana Radovanovića, nastavnika fizičkog i zdravstvenog vaspitanja u Osnovnoj školi „Rajak Pavićević“ , koji je na ovom takmičenju imao i ulogu selektora za juniore u borbama.

U borbama na takmičenju najuspešniji je bio najmlađi član ekipe, Dušan Radovanović , učenik 4/2 OŠ „Rajak Pavićević“  koji je svoj prvi nastup na ovako velikom takmičenju krunisao osvajanjem trećeg mesta i bronzane medalje. Pored njega nastupali su i Stefan Radovanović učenik 7/3 i bivša učenica naše škole Nela Radivojević.

Svetsko prvenstvo karate Ceska 11 10 2019 - Copy